Akadálymentesítési beállítások

Széchenyi Terv Plusz






Segítség egy gombnyomással!
Segítség egy gombnyomással!
Országos Rendőr-főkapitányság

Magyarországon az Országos Rendőr-főkapitányság szervezeti keretein belül két hívásfogadó központ került létrehozásra, szombathelyi és miskolci székhellyel. A hívásfogadó központok munkatársai fogadják és kezelik az egységes európai és nemzeti segélyhívó számokra érkező, valamint az egyéb kommunikációs csatornákon bejövő hívásokat.

A Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) a magyarországi gyógyszerészek szakmai és érdekvédelmi szervezete. Az 1989-ben alakult kamara célja a gyógyszerészi hivatás magas színvonalú gyakorlásának elősegítése, a gyógyszerészek szakmai érdekeinek képviselete, valamint a lakosság gyógyszerellátásának biztonságos és minőségi biztosítása.
Az MGYK fontos szerepet játszik a szakmai továbbképzések szervezésében, a gyógyszerészi etika és normák betartásának felügyeletében, valamint a jogszabályi változások előkészítésében és véleményezésében. A szervezet célja, hogy biztosítsa a gyógyszerészi szakma presztízsének megőrzését és fejlesztését, valamint támogassa a gyógyszerészek szakmai fejlődését és munkájuk társadalmi elismerését.

Informatikai és Könyvtári Szövetség

Az Informatikai és Könyvtári Szövetség segíti és támogatja a szervezetéhez kapcsolódó magyarországi könyvtárakban - a rendelkezésükre álló felületeken, digitális kijelzőkön, közösségi helyiségeikben - a könyvtárlátogatók számára a Gondosóra program célcsoportjába tartozó személyek programba történő regisztrációját személyesen, online, telefonon vagy papír alapon egyaránt.
A program társadalmi népszerűsítése érdekében közösségi felületein, digitális kijelzőkön, hírlevélben elérhetővé és közzé teszi a Gondosóra programmal összefüggő digitális plakátokat, szórólapokat, cikkeket, tájékoztató anyagokat, illetve tartalmakat, részt vesz az országos kampányban, szervezi és fogadja a Gondosóra programról szóló tájékoztató előadásokat. 

A Polgárőrség Magyarország több mint 67 ezer tagot számláló, az egyesülési jog alapján létrejött társadalmi szervezete. Célja az ország közrendje és közbiztonsága fenntartásának segítése, a határőrizetben, a környezet- és természetvédelemben, a veszélyhelyzetek megelőzésében és kezelésében, a társadalmi bűnmegelőzésben való lakossági részvétel, illetve az önkormányzatok és a lakosság közötti bizalom erősítése, továbbá a helyi közbiztonság közösségi védelme. A jogalkotó a civilek közül kizárólag a polgárőrséget hatalmazta fel arra, hogy a közterületeken közbiztonsági tevékenységet végezzen.

Országos Polgárőr Szövetség
Diákhitel Központ Zrt.

A Diákhitel Központ 2001-es megalapítása óta töretlenül hisz abban, hogy az ország gyarapodásának és versenyképességének, valamint az egyének boldogulásának egyaránt egyik legfontosabb záloga a kiművelt emberfő, a korszerű és magas szintű tudás, szaktudás megszerzése. Ennek elősegítése érdekében célunk a kezdetek óta változatlan: elősegíteni a társadalmi mobilitást azzal, hogy társaságunk kedvezményes pénzügyi megoldásokkal anyagi helyzetüktől függetlenül minden tanulni vágyó számára esélyt ad a felsőoktatásban, szak- és felnőttképzésben való részvételre.

Az Országos Mentőszolgálat 1948-as alapítása óta országosan egységes állami egészségügyi intézmény. Feladatunk az életmentésen és a sürgősségi betegszállításon túl az ügyeleti ellátás szervezése. Az ország 256 mentőállomásán és 192 ügyeleti ellátóhelyén mintegy 17 ezer mentődolgozó tevékenykedik. Mentőegységeink az elmúlt évben több, mint 1,3 millió beteget láttak el, és több mint 50 millió kilométert tettek meg az ország útjain.

Országos Mentőszolgálat
Integrált Jogvédelmi Szolgálat

Az Integrált Jogvédelmi Szolgálat (IJSZ) a beteg-, ellátott- és gyermekjogokkal kapcsolatos állampolgári jogok érvényesítése érdekében látja el feladatait. 
Az IJSZ jogvédelmi képviselőin keresztül tehát 
-    a betegek, 
-    ellátottak – a személyes gondoskodást nyújtó alap- és szakosított ellátást biztosító intézményi elhelyezést igénybe vevők, illetve a szolgáltatásban részesülők –, továbbá 
-    a gyermekotthonokban és nevelőszülőnél élő gyermekek 
jogainak védelmét segíti elő. 
Bővebb információ: www.ijsz.hu

A Magyar Országos Horgász Szövetség (a továbbiakban: MOHOSZ) Magyarország legnagyobb, hálózatos felépítésű, összetett feladatellátású civil szervezete és az ezen hálózatba tartozó horgászszervezetek egyben a legtöbb állami tulajdonú vízterület felelős halgazdálkodási hasznosítói is.
A MOHOSZ a Polgári Törvénykönyvről szóló törvény, továbbá az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló törvény alapján működő civil szervezet, amely a tagok közös, tartós, Alapszabályban meghatározott céljainak folyamatos megvalósítására létesített, nyilvántartott tagsággal rendelkező jogi személy. Független, demokratikusan szervezett, önkormányzati elven alapuló érdekvédelmi és érdekképviseleti, szakmai szövetség, a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló törvény alapján közfeladatot ellátó társadalmi szervezet, valamint a horgászsport vonatkozásában országos sportági szakszövetség, amely tevékenységét a jogszabályok, a közfeladat-ellátási szerződés, valamint Alapszabálya és Szervezeti és Működési Szabályzata előírásai szerint, önállóan végzi.
A MOHOSZ tevékenysége során ma már a teljes hazai „halas” szektort, ágazataiként a halgazdálkodást és a haltermelést, a horgászcikk és etetőanyag gyártást és kereskedelmet, az oktatás-képzés-kutatás-fejlesztés-innováció fogalomkör elemeit, valamint a horgászturizmust egyaránt képviseli, de elsődleges célja és feladata mindenkor a horgászok érdekeinek védelme és képviselete marad.

Magyar Országos Horgász Szövetség